اسکن سه بعدی چیست ؟

برای نوآوری مداوم در بازار رقابتی امروز، باید ایده های جدیدی تولید کرد و آنها را به سرعت در محصول خود پیاده سازی کنید.خدمات اسکن سه بعدی، مانند پرینت سه بعدی، یک واژه گسترده است که گستره بسیاری از فرآیندها و برنامه های مختلف را در بر می گیرد.

فناوری های اسکن سه بعدی اجازه خلق فایل های سه بعدی از جسم فیزیکی را به ما می دهند.با استفاده از اسکن سه بعدی قادر به ایجاد یک فایل دیجیتالی از اجسام فیزیکی دنیای واقعی خواهید بود. در خیلی از موارد طراحی قطعاتی که در اختیار داریم پیچیده تر از آن چیزی می شود که از نظر اقتصادی و زمانی بصرفه برای طراحان صنعتی باشد .

از این رو برای صنعت گران یکی از راحت ترین راه ها برای رسیدن به مدل سه بعدی قطعه فرآیند اسکن سه بعدی یا همان دیجیتایزر است .

3d-scanning

با خدمات اسکن سه بعدی KING3D، ما دقیق ترین مدل های سه بعدی را از اشیای کوچک تا بزرگ را به صورت اسکن در اختیار شما قرار می دهیم.

ما درمجموعه KING3D می توانیم برنامه های مختلف اسکن سه بعدی از جمله مهندسی معکوس و مدل های تولید شده ، طراحی صنعتی را در اختیار شما قرار دهیم.

اسکن سه بعدی شامل گرفتن سوژه از چندین زاویه و سپس استفاده از آن داده ها برای ایجاد یک مدل سه بعدی است.

بعد از تهیه ابر نقاط با استفاده از اسکن سه بعدی و پردازش آن ، یک شبکه سه بعدی حاصل می شود. بعد از این مرحله ، نرم افزار می تواند داده های تصویر را به یک مدل سه بعدی قابل اجرا صادر کند.

اسکن های سه بعدی از تکنیک های مختلف اسکن برای انجام کار استفاده می کنند.

فتوگرامتری فرآیند گرفتن صدها عکس و اتصال آنها به هم است.
روش محبوب دیگر ، اسکن لیزری (LIDAR) ، یک ابر نقطه داده ایجاد می کند که به یک مدل سه بعدی پردازش می شود.

امروزه اسکن های سه بعدی موارد استفاده و کاربرد بسیار زیادی دارند که می توان به مهندسی معکوس ،بازرسی کیفیت ،مصراف پزشکی و دندان پزشکی ، طراحی و هنر اشاره کرد. خدمات اسکن سه بعدی

خدمات اسکن سه بعدی

برای درک بهتر به طرح چند پرسش درباره خدمات اسکن سه بعدی می پردازیم

در خدمات اسکن های سه بعدی چه نوع فایل هایی قابل استفاده است؟

بسیاری از پرونده های سه بعدی استاندارد می توانند تولید شوند از جمله Solidworks ، STL ،AUTOCAD ، STEP ، IGES ، XYZ ، ReCap و موارد دیگر  که برای چاپ سه بعدی قابل استفاده هستند می توان استفاده کرد.

اسکن کردن یا دیجیتایز کردن چقدر طول می کشد؟

بسته به اندازه قطعه ای که می خواهیم اسکن سه بعدی کنیم زمان اینکار نیز متفاوت می باشد اما باید توجه داشت که دقت این روش بسیار بالاتر و و از نظر زمانی هم بصرفه می باشد .خدمات اسکن سه بعدی

خدمات اسکن سه بعدی

آیا میتوان از این اسکن های سه بعدی نقشه های مهندسی تهیه نمود؟

فایل های ابر نقاط به خودی خود یک فایل خام به حساب می آید و به جز افراد متخصص در زمینه نرم افزار های مهندسی(CAD)، کاربران عمومی امکان استفاده از این فایلها را ندارند. لذا نیاز است که این فایلها به کمک نرم افزار های مهندسی به سطوح قابل ویرایش تبدیل گردند.

و بعد از طی شدن این مراحل می توان از فایل موجود نقشه تهیه کرد و  با بالاترین دقت و جزئیات در فرمت های DWG،DXF و … برای ساخت مورد استفاده قرار بگیرد.خدمات اسکن سه بعدی

خدمات اسکن سه بعدی به درد چه کسانی می خورد؟

در سال های اخیر با رشد و فراگیر شدن تکنولوژی اسکن سه بعدی و خدمات اسکن سه بعدی در کشور تقاضا برای استفاده از این تکنولوژی رو به افزایش بوده است.

با گذر زمان محبوبیت اسکن سه بعدی به دلیل دقت بالا و سرعت تهیه فایل نسبت به روش های دیگر بسیار بالا بوده و حتی بعضی اوقات برای تعدادی از پروژه ها فقط می توان از این فناوری استفاده کرد. 

این خدمات برای شرکت هایی که قطعات و پروژه های حساس دارند،اشخاصی که زمان کافی برای طراحی ندارند ، برای پروژه هایی با جزئیات ریز و بسیار زیاد و خیلی موارد دیگر بسیار کارآمد می باشد. بطور کلی در بیشتر موارد راه حلی کارا در انجام پروژه های مهندسی می باشد.خدمات اسکن سه بعدی

خدمات اسکن سه بعدی

همان طور که قبل تر توضیح دادیم فایل اسکن سه بعدی به خودی خود یک فایل خام می باشد که باید با نرم افزار های طراحی سه بعدی اعم از سالیدورکس ، کتیا یا هر نرم افزار طراحی سه بعدی دیگر که توانایی خواندن فایل های اسکن سه بعدی را دارا باشد می توان استفاده کرد.

چاپ سه بعدی به یک گام بزرگ در فرایند طراحی و ساخت تبدیل شده است،

اما شما قبل از اینکه می توانید چاپ کنید به یک مدل سه بعدی نیاز دارید. در مجموعه KING3D ما می توانیم قطعه شما را اسکن کنیم و مدلی را در اختیار شما قرار بدهیم که برای چاپ سه بعدی ایده آل باشد.خدمات اسکن سه بعدی

ما حتی می توانیم تنظیماتی را در مدل شما به طور مثال بزرگ کردن آن انجام دهیم و سپس می توانید یک قطعه پرینت سه بعدی دریافت کنید.

مهندسی معکوس REVERSE ENGINEERING

خدمات اسکن سه بعدی

مهندسی معکوس شامل گرفتن قطعات فیزیکی و مونتاژ شده تهیه فایل سه بعدی CAD و یا ایجاد نقشه با تلرانس های دقیق می باشد. داده های سه بعدی که جمع آوری می شوند و مدلسازی می شوندمی توانند برای عیب یابی، باز تولید، مطالعه، تجزیه و تحلیل، بازرسی، یا می توانند در موارد دیگر برنامه های کاربردی آینده یا پیشرفت های محصول اعمال شوند.

روش ها و روند مهندسی معکوس (REVERSE ENGINEERING)
  • تهیه نقشه و مدل سه بعدی
  • اسکن سه بعدی قطعات در صورت لزوم و صلاح دید
  • تهیه و ارایه جزییات به مشتری

در مجموعه خدمات KING3D مشخصات دقیق بخش های مختلف قطعات را در اختیار مشتری قرار خواهیم داد که مشتری را قادر خواهد ساخت تا دقیقا ً بداند که چه چیزی دارد و در آینده به آن نیاز خواهند داشت.خدمات اسکن سه بعدی

دقت مهندسی معکوس بستگی به فرایندی دارد که برای بخش های مختلف محصول دنبال می شود.

در مجموعه KING3D در حال انجام خدمات و پروژه های مهندسی معکوس و اسکن سه بعدی بوده ایم و از این حیث دارای تجربه بسیاری در حوزه مهندسی معکوس در زمینه مختلف هستیم .

آیا قطعه ای برای تولید دارید که هیچ نقاشی یا مدل سه بعدی برای آن وجود ندارد ، یا باید سریعاً یک قطعه موجود را دوباره طراحی یا به سادگی اصلاح کنید و آن را با استفاده از روش های افزایشی مانند CNC یا روش های افزایشی مانند چاپ سه بعدی تولید کنید . می توانید از خدمات مجموعه KING3D استفاده کنید و ما با در ارتباط باشید.خدمات اسکن سه بعدی