در طول 100 سال که از عکس ها استفاده می کنیم هیچگاه کسی به فکر پرینت سه بعدی عکس نیفتاده است. در حقیقت این عکس ها بودند که توانستند با ثبت لحظه های مختلف، احساسات آن لحظات را در هر مرتبه بازدید یادآوری کنند. این لحظات برای ما اهمیت زیادی داشتند و احتمال دارد شامل: مناظر، طرح ها، دوستان، خانواده یا هر چیز دیگری باشند. با توجه به رشد فکری که برای مردم در دهه ی اخیر اتفاق افتاده، آنها به فکر استفاده از عکس های سه بعدی افتاده‌اند. سه بعدی بودن عکس ها قابلیت های ویژه ای را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد. به همین جهت این قابلیت در استفاده های عمومی و خاص گسترش پیدا کرده است. حتی این پرینترها می‌تواند تصویر های رویایی مردم را در مقیاس های دلخواه به نمایش بگذارند.

پرینت سه بعدی عکس

ایجاد مدل های جدید با استفاده از پرینت سه بعدی عکس

با پرینت سه‌ بعدی عکس می‌توانید از عکس‌های جدید و قدیمی مدل های جدیدی را ایجاد کنید. راه ها و روش های گوناگونی برای انجام این کار وجود دارند اما باید شروطی را رعایت کنید. این شروط سه گانه شامل: زمان، بودجه، توانایی و تجربه ی شما در انجام پروژه می شود. برای شروع کار می توانید از عکس های عروسی والدین تان و یا عکسهای هوایی که توسط پهپاد گرفته شده اند استفاده کنید. در این روش (سه بعدی سازی) جزئیات سوژه بیشتر از گذشته برای مخاطبان نمایش داده می شوند. اولین گام عملی برای انجام پرینت سه بعدی تبدیل عکس ها به فایل های دیجیتالی است. البته بعضی شرکتهای جهانی وجود دارند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند. به طور نمونه برای مراجعه به یکی از این شرکت ها می توانید به سایت کرافت کلود مراجعه نمایید.

ساده ترین روش برای انجام پرینت سه بعدی عکس چیست؟

برای انجام پرینت سه بعدی عکس همانطور که گفتیم اولین گام دیجیتالی کردن، عکس ها است. در صورتی که تمایل دارید پروژه بدون سابقه ای را شروع کنید میتوانید عکسش را خودتان بیندازید. پس از اینکه سوژه را انتخاب کردید و عکس برداری انجام شد، رندر سه بعدی از آن را می‌توانید به طور یک مدل داشته باشید. این رندر (ارائه) ساده ترین روش برای داشتن عکس سه بعدی است که البته کمترین قابلیت را برای ایجاد تغییرات دارد.

نقش Smoothie-3D در انجام پرینت سه بعدی عکس ها چیست؟

از اولین و بهترین برنامه هایی که میتواند پرینت سه بعدی عکس را خیلی آسان انجام دهد، نرم افزار Smoothie-3D است. دانلود این برنامه به طور کاملاً رایگان است و مدل‌های مختلفی از تصاویر و سوژه های شما ارائه خواهد کرد. نحوه عملکرد این نرم‌افزار چنین است که می توانید عکس مورد نظر خود را در آن آپلود کرده و رندرها را دریافت کنید. البته نرم افزار دارای ابزارهای مختلفی است که امکان دسترسی شما به ابعاد مختلف سوژه را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند بر اساس تصویر شما رندر مرتبط را نمایش دهد. نکته مهم این نرم افزار چنین است که قابلیت تبدیل اسلایسر ها در قالب های STL و OBJ وجود خواهند داشت. به یاد داشته باشید تصاویری که آپلود می کنید نقاط متقارنی داشته باشند. زیرا نقاط نامتقارن امکان دسترسی و ردیابی صحیح اطلاعات برای ایجاد پرینت سه بعدی عکس را محدود می کند.

پرینت سه بعدی عکس

چه ابعاد و امکاناتی نرم افزار Smoothie-3D برای عکس ها دارد؟

نرم افزار Smoothie-3D امکان دسترسی به ابعاد مختلفی از عکسها را با امکانات متفاوتی برای کاربرانش مهیا می کند. به طور مثال این امکان را دارد تا عکس ها را بتوانید به طور مخروط، استوانه یا موارد دیگر تغییر دهید. حتی برای داشتن بهترین پرینت سه بعدی عکس میتوانید جهت سوژه را از زوایای مختلف داشته باشید. امکانات این نرم افزار می تواند برای کاربران متوسط با قابلیت های سفارشی در حد متوسط باشند. فرمت هایی که این نرم‌ افزار تولید می‌ کند مختلف هستند؛ این فرمت ها عبارتند از: OBJ، STL، VRML 2، USDZ. هزینه هایی که برای استفاده بیشتر از امکانات این نرم‌افزار می پردازید چندان زیاد نیستند. یعنی برای نسخه های iPad  ۳ دلار و برای نسخه های سیستمی 2.50 دلار باید پرداخت کنید. پشتیبانی های این برنامه نیز به طور آنلاین برای کاربران قابل استفاده خواهند بود.

امکانات نرم‌ افزار Selva 3D برای ایجاد پرینت سه بعدی عکس چیست؟

امکاناتی که نرم افزار Selva 3D برای پرینت سه بعدی عکس ایجاد می کند به طور ایده محور است. یعنی در این نرم‌افزار به جای آنکه فقط از پیش فرض های برنامه استفاده شود امکاناتی برای اجرای ایده ها وجود دارند. همین عامل باعث تفاوت این نرم افزار با نرم افزار  Smoothie-3D می‌شود. این نرم افزار از دو بخش مهم تشکیل می‌ شود که قابل تنظیم و دسترسی برای تمام کاربران می باشند. بخش اول شامل لوگو ها در تصاویر سه بعدی می شود. در این بخش می توانید کنتراست ها (تضادها) در اندازه ها و رنگ تصویر ها را تنظیم نمایید. حتی امکان حذف یا اضافه شدن بخشی از تصاویر نیز برای کاربران موجود است. بخش دوم شامل خود تصویرها می شود که میتوانید ارتفاع و حس واقعی بودن آنها را در پرینت سه بعدی عکس رعایت کنید. در این نرم افزار امکان تولید عکس سه بعدی با فرمت STL به طور رایگان وجود دارد. با پرداخت هزینه اندک می توانید فرمت بهتری را داشته باشید.

پرینت سه بعدی عکس

نرم افزار Selva3D چه ابعادی را میتواند برای عکس های سه بعدی ایجاد کند؟

کاربرانی که از این سرویس برای تولید عکس های سه بعدی استفاده دارند می‌توانند به طور راحت فعالیت کنند. یعنی کسانی که ایده های خوبی داشته باشند به طور خیلی راحت می توانند آنها را در این نرم ‌افزار انجام دهند. استفاده از این نرم افزار به طور رایگان بوده و برای دانلود آن نیاز به هیچ هزینه ای ندارید. قابلیت های سفارشی سازی این نرم‌ افزار برای محصولات اندک است. با پرداخت هزینه بیشتر می توانید فرمت های با کیفیتی را تولید کنید.

برای استفاده از نرم افزار Selva 3D رعایت چه نکاتی لازم است؟

زمانی که برای تولید پرینت سه بعدی عکس از نرم افزار Selva3D استفاده میکنید قطعاً گوگل به شما هشداری را نشان خواهد داد. هشدار گوگل چنین است که می گوید این صفحه برای ورود شما امن نیست. این عدم امن بودن به خاطر نام کاربری و رمز عبوری است که در ابتدا انتخاب کردید. بر همین اساس باید از یک ایمیلی که در آن اطلاعات حساس یا خانوادگی ندارید به همراه رمز عبور منحصر به فردی انتخاب کنید.