15مدل جذاب چاپ سه بعدی

در طول تاریخ، انسان ها کارهای بسیار کمی را بدون ابزار انجام داده‌اند. کشاورزان، صنعتگران، مهندسان و حتی علاقه مندان به پرینت سه بعدی همگی به ابزار نیاز دارند. افرادی خوش شانس هستند که قادرند ابزارهای خود به صورت سه بعدی چاپ کنند. البته، چکش های کاربردی و سیم برش را نمی‌توان روی یک چاپگر سه بعدی رومیزی با چاپ پلاستیکی ساخت. با این حال احتمال دارد از لیست طولانی ابزارهای کاربردی که می‌توانید چاپ کنید شگفت زده شوید.

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

موچین متقاطع (Cross Tweezers )

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

این طرح که با مدل دیگری برای تنظیم اندازه و نوک ترکیب شده است، مجموعه‌ای از موچین‌ها تشکیل شده که می‌توان آنها را در جای خود چاپ کرد، بنابراین نیازی به مونتاژ ندارد. این موچین‌ یک صلیب در ساختار انبر خود نشان می‌دهد، از استحکام طبیعی مواد رشته ای برای فشردن یک شی استفاده می‌کند. متأسفانه هیچ تنظیماتی در چاپ سه بعدی در دسترس نیست که بتوانید برای برش این مدل استفاده کنید. به همین دلیل، باید تنظیمات را، خود انجام دهید که نباید خیلی سخت باشد.

مدل گیره پیچ دستی (Hand-Screw Clamp )

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

گیره پیچ دستی بنا به دلایل یک مدل محبوب است. اگرچه دوام آن به وضوح با گیره چوبی استاندارد مطابقت ندارد، اما بسیاری از قابلیت های پرینت سه بعدی را نشان می‌دهد. این مدل به سه  ساپورت نیاز ندارد، بنابراین بعد از چاپ، قبل از ورود به مجموعه نیازی به پس پردازش نیست. مسلماً، این گیره نمی‌تواند استرس یا فشار زیادی را تحمل کند، به خصوص هنگامی که با PLA چاپ می‌شود.

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

مدل‌ برای پرینت سه بعدی

مدل ایستگاه کاری PCB با بازوهای مفصلی

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

این یک ایستگاه کاری PCB است که مجهز به بازوهای مفصلی است و زمانی که با وسایل الکترونیکی کار می‌کنید عالی است. بنابراین، اگر روی یک برد PCB کار می‌کنید و به یک دست اضافی (یا هشت) نیاز دارید، حتما این ابزار ضروری را چاپ کنید!

Yet Another Machine Vise

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

این مدل کاملاً قابلیت پرینت سه بعدی دارد و یک مکمل عالی برای کارگاه هر سازنده‌ای است. به سادگی با چرخاندن دستگیره بزرگ در پشت، می‌توانید هر چیزی را که ممکن است روی آن کار کنید، محکم بگیرید و نگه دارید. پروژه های خود را با این گیره ماشینی در دسترس خود نگه دارید.15مدل جذاب چاپ سه بعدی

مدل‌ برای پرینت سه بعدی

سیم کش Wire Stripper

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

 با کشیدن سیم، پوشش لاستیکی آن برداشته می‌شود تا رشته‌های مسی داخلی مشخص شود تا بتوانید سیم را لحیم کنید. اگر ابزار خاصی ندارید، قادر به جدا کردن سیم‌ها نیستید، این سیم کشی یک جایگزین عالی است. این مونتاژ از یک تیغ تک لبه و دو قسمت چاپ شده برای ایجاد یک سیم برش ایمن برای کودکان بدون تیغه های در دسترس استفاده می‌کند.

سیم کش Wire Stripper

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

وجه مشترک بسیاری از سازندگان، میل به پیشرفت است. این مرکز یاب قابل پرینت سه بعدی می‌تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند. با یک حساب ساده، این ابزار چاپ سه بعدی، مرکز دقیق هر تخته یا تیری را که با آن کار می کنید، پیدا می‌کند.15مدل جذاب چاپ سه بعدی

Handle For Hex Key اچار آلن

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

چه چیزی بهتر از دستگیره برای یک کلید شش گوش (همچنین به عنوان کلید، آچار آلن شناخته می‌شود) خوب، یک دسته قابل تنظیم برای یک کلید هگز به نظر زیرکانه است. جدا از اندازه مورد نیاز شما، به راحتی برخی از جزئیات را در سفارشی ساز وارد کنید و برای ابزارهای کاربردی خود چاپ کنید.
همانطور که میدانید در بسیار از پرینترهای سه بعدی از پیچ های الن استفاده میشود. که برخی از اتصالات نیاز به سفت کردن دارند. در هر مرکز خدمات پرینت سه بعدی تعداد زیادی پیچ آلن یافت میشود، با پرینت این محصول سفت کردن پیچ های الن دیگه سخت نیست . خیلی هم حال میده !

( گرد و غبارگیر برای دریل کاری) Wall Drilling Guide

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

از این ابزار می‌توان برای جمع‌آوری گرد و غبار در حین سوراخ کردن یک سطح مخصوصا دیوار، استفاده کرد. این طرح شامل یک سوراخ برای مته دریل است و یک ظرف سطل مانند در زیر سوراخ برای گرفتن گرد و غبار و نخاله دارد. کل مدل دارای یک سطح صاف است که موجب راحتی در تراز کردن روی دیوار می‌شود. در حالی که حفاری روی سطح عمود بر آن آسان است، این ابزار برای کارهای حفاری زاویه دار مناسب نیست. 15مدل جذاب چاپ سه بعدی

( گرد و غبارگیر برای دریل کاری) Wall Drilling Guide

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

این مته دستی پمپی یک مدل چهار تکه خارق العاده است که در واقع کارساز است. مسلماً، قابل رقابت با همتای برقی خود که در فروشگاه سخت‌افزار محلی خود پیدا می‌کنید، نیست، اما قطعاً زمانی که نیاز به ایجاد سوراخ در مواد سبک داشته باشید، سودمند خواهد بود.

آچار انگشتی Finger Wrench (Digit Spanner)

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

سازندگان دائماً مجبور به کار در گوشه‌های تنگ و مکان‌های دور از دسترس هستند. اما با این آچار انگشتی خلاقانه ، سفت کردن مهره در چنین مکانهایی بسیار آسان‌تر می‌شود. این مدل قابل پرینت سه بعدی به شما کمک می‌کند تا هر گوشه و کناری را محکم کنید، حتی نقاطی که آچار معمولی به کار نمی‌آید.

آچار انگشتی Finger Wrench (Digit Spanner)

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

این یک چاقوی دستی است که قابلیت پرینت سه بعدی دارد و تیغه کاربردی دارد. شما می‌توانید از این ابزار برای بسیاری از کارها نظیر باز کردن جعبه ها یا برش رشته به کار گیرید. دارای سه جزء قابل چاپ است: شفت اصلی، قطعات اتصال تیغه و غلاف برای زمانی که از چاقو استفاده نمی‌کنید. اجزای غیر قابل چاپ شامل، تیغه و همچنین یک پیچ و مهره کوچک است. خالق این طرح، مدل را از نظر پیچیدگی متوسط ​​فهرست کرده و آن را بر روی یک چاپگر FDM چاپ کرده است. هیچ توصیه دیگری برای چاپ ارائه نشده است، بنابراین باید از تنظیمات اسلایسر خود استفاده کنید.

چوب سمباده قابل تنظیم (Customizable sanding Stick )

15 مدل‌ برای پرینت سه بعدی

چوب سمباده قابل تنظیم ابزاری ارزشمند، در زمان کار بر روی پروژه‌های خاص است. دارای چهار نمونه چوب است که می‌توانید پرینت سه بعدی کنید. اگر آن چوب‌ها مطابق با نیازهای شما نیست، خودتان پیدا کنید یا بسازید، سپس کاغذ سمباده را با پیچ‌های کوچک قابل چاپ ایمن کنید. این مدل نیازی به مواد پشتیبانی ندارد و در مواد مختلف با 50% پر شده یا بیشتر چاپ شده است. بیشتر مراکز خدمات پرینت سه بعدی تعدادی از این قطعات رو پرینت کرده اند، و از سنباده های مختلفی برای این کار استفاده میکنند.15مدل جذاب چاپ سه بعدی

آچار فرانسه Fully Assembled 3D Printable Wrench

15مدل جذاب چاپ سه بعدی

آچار فرانسه (آچار پرینت سه بعدی) قطعاً  در کارکرد محدودیت‌هایی دارد. اما خیلی جالب است که از لیست ابزارهایی که قابل چاپ سه بعدی است حذف شده. این آچار یک قطعه کاملاً مونتاژ شده چاپ می‌کند، و اگرچه نمی‌توانید کار زیادی با آن انجام دهید، همچنان توانایی چاپگر سه بعدی شما را نشان می‌دهد.بیشتر جنبه نمایشی دارد.

جک اندازه گیری پیچ متریک

مدل‌ برای پرینت سه بعدی

زمان‌هایی هست که تمایل به ساخت اشیایی را دارید اما نمی دانید از کدام پیچ استفاده کنید. این ابزار ِپرینت سه بعدی، برای اندازه گیری پیچ های متریک از طریق مجموعه‌ای از رشته‌ها و برچسب‌ها عالی است. جیگ می‌تواند پیچ ​​ها را از اندازه M2 تا M5 و طول 4 تا 50 میلی‌متر اندازه‌گیری کند. برای خوانا کردن بهتر حرف روی مدل می‌توانید یک سوئیچ رشته‌ای با چاپ متوسط ​​انجام دهید. اگر قصد ندارید رشته خود را تغییر دهید،  از یک شارپی برای رنگ کردن حروف و اعداد استفاده نمایید. از ارتفاع لایه کوچکتر (از حالت عادی) برای رسیدن به رشته‌های دقیق‌تر روی مدل استفاده کنید. همچنین باید از سایر تنظیمات مانند سرعت چاپ پایین‌تر برای دستیابی به طرح دقیق‌تر استفاده کنید تا اندازه پیچ شما دقیق باشد.

دانلود تست و نحوه تنظیم Retraction